Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 71 людина

БАТЬКАМ

Дата: 20 лютого 2018 о 20:47, Оновлено 31 січня 2022 о 15:40

ЩО ТАКЕ ДРІБНА МОТОРИКА І ЯК ЇЇ РОЗВИВАТИ?Зображення, знайдене за запитом "дрібна моторика"

Що це за штука така, дрібна моторика? Так називається злагоджена і уміла робота наших пальців. Вона тому і називається дрібною, що пальці змушені виконувати складні та тонкі рухи.

На кистях рук розташовано белзіч рефлекторних точок, від яких йдуть імпульси в центральну нервову систему. Масажуючі певні точки, можна впливати на внутрішні органи, які із цими точками пов’язані. Так, масаж великого пальця підвищує активність головного мозку. Вказівний палець пов'язаний зі шлунком, середній – із кишечником. Масаж безіменного пальця позитивно позначається на роботі печінки та нирок, а мізінця – на роботі серця.

Чим краще розвинені дрібні рухи пальців, тим гармонійніше розвивається людина. А ще виявлений прямий зв'язок розвитку дрібних рухів руки з розвитком мовлення.

Все дуже просто: чим більше Ви будете працювати із малям ручками, тим швидше і краще він почне говорити, тим правільнішим буде його мовлення.

Маля народжується, і його пальчики ще майже нічого не вміють. Вони не слухаються, роблять, що хочуть. Мами розповідають дітям віршики про «Сороку-ворону» не тільки для загального розвитку, але й для того, щоб пальчики тренувати. Адже дуже непросто «варити кашку» або загинати неслухняні пальчики. До одного року малюк ще не в змозі виконати такі справи самостійно. І саме тут необхідна допомога дорослого.

Для більш дорослих малят гарним тренуванням пальчиків є простий пластилін або солоне тісто. Поки малюк ще не вміє ліпити ведмедиків і зайчиків, він може просто м’яти тісто в руках, відриваючи від нього невеликі шматочки. У цей час саме і відбуватиметься масаж точок на кінчиках пальців. Такі міні-вправи можна робити вже в рік-півтора.

Різноманітні мозаїки теж стимулюють розвиток моторики.

Обираючи мозаїки, обов’язково дотримуйтесь принципу? «Чим молодшою є дитина, тим крупнішими мають бути деталі».

Можна дати малюкові коробку із великими гудзиками та попросити розкласти їх за кольорами. Така гра теж буде йому до смаку.

Коли малюк трохи підросте, Ви можете сміливо давати йому олівці, фарбу, вугіллячка або крейди. Будь-яке малювання теж спричиняє розвитку дрібних мязів руки. Якщо ви бачите, що дитині складно тримати в руках олівець, вона ніяково тримає ложку, ніяк не може навчитися шнурувати шнурки на черевиках, це означає, що вам слід займатися з нею більше. Є спеціальні вправи для розвитку м’язів руки – пальчикова гімнастика. Як правило, всі ці вправи супроводжуються легкими, веселими віршами, тому вмовити дитину позайматися такою цікавою справою, зазвичай не є проблемою.

Як розвивати дрібну моторику?

* Займайтеся з малюком «пальчиковою гімнастикою» із найперших місяців його життя.

* Дитині повинні доступні пазли, мозаїки, конструктори (до 3-х років звертайте увагу, щоб вони не містили дрібних деталей).

* Ліпіть із малям із пластелину, солоного тіста.

* Малювання й розфарбовування так само гарно розвивають дрібну моторику.

Переглянути вихідне зображення

ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ ОСОБЛИВОЇ  ДИТИНИ    ПІД ЧАС ТРИВАЛОГО КАРАНТИНУ                                                                         ПОРАДИ БАТЬКАМ

     

       В  умовах навчання з використанням дистанційних методів  більшість дітей з особливими освітніми потребами не здатні самостійно організовуватися, тому їх роботу потрібно контролювати. Отже, велике навантаження лягає зараз на  плечі батьків, що не завжди позитивно впливає на їх емоційний стан. Частина дітей сприймають карантин, як додаткові канікули, для інших - батьки не є досить авторитетними у плані освіти, вказівки мами чи батька не сприймаються так, як вказівки вчителя. Часто дорослі, дуже емоційно реагують на виконання дітьми навчальних завдань, особливо коли ті щось не розуміють чи роблять помилки. І така ситуація не тільки погіршує якість навчання, а й негативно впливає на психічне здоров’я всієї родині.

        Що ж потрібно робити, щоб організація навчання вдома не перетворилося на справжнє пекло як для дорослих так і для дітей?

По-перше,   усвідомте, що дитина, це не доросла людина і не потрібно  вимагати від неї дорослих суджень, дорослих думок, швидкості розуміння, «правильної» поведінки тощо.

По-друге, дозвольте собі помилятися, щось не знати, не соромтеся просити допомоги у людей, які можуть вас проконсультувати. Визнання свого права на помилку знімає нервове напруження і роздратування дитиною, яка щось не знає, або не вміє і береже Вашу і дитячу нервову систему.

По-третє,  пам’ятайте, що ви НЕ ВЧИТЕЛІ для Ваших дітей, навіть в тому випадку, коли Ви маєте педагогічну освіту. Зазвичай, в нас  немає потрібних професійних навичок, ми не вміємо пояснювати предмети і, найголовніше,  дитина може просто не сприймати нас у ролі вчителя – і це НОРМАЛЬНО.

         Під час організації  навчання особливої дитини на відстані важливо  усвідомити дві речи. Потрібно враховувати, що однією з головних умов успішності навчання дитини є позитивна мотивація. В особливих учнів  мотивація до навчання – виключно зовнішня. Дитина вчиться заради задоволення та заохочення, яке в умовах навчання вдома від очікує отримати саме від батьків. З іншого боку, треба  розуміти, що в дитини вже досвід навчання і саме на цій досвід потрібно спиратися при організації освітнього простору. Отже, шановні батьки, зверніть увагу на наступні практичні поради:

  1. Важливо, щоб, за можливості, не руйнувався звичний режим. Це неможливо в повній мірі, але треба створити новий і намагатись його дотримуватись.
  2. Треба, щоб для навчання було окреме місце. Ідеально, щоб був окремий простір, щоб дитина розуміла: вона туди заходить – і все, вона, як би в школі і вже налаштована на навчання.
  3. Добре, якщо б до навчання кликав якийсь сигнал, як дзвоник – наприклад, будильник телефона.
  4. Оптимально, коли дитина займається 10, максимум 15 хвилин. Потім дзвенить дзвоник, дитина може випити води, щось з’їсти, обов’язково порухатись.
  5. Не потрібно перетворювати день на суцільне виконання домашніх завдань.  І Ви, і дитина маєте право на відпочинок.
  6. Пам’ятаймо, що ми не робимо за дитину завдання. Але деяким дітям важливо, аби дорослі були в кімнаті, коли вони вчаться. Можна займатися своїми справами, але потрібна присутність батьків. Час від часу можна підходити до дитини, питати, як справи, підтримувати її.
  7. Допомогайте  дітям структурувати підхід до навчання. Коли дитина бачить велику кількість завдань, в неї  починається паніка, або виникає протест. Ваше завдання –  скласти послідовність:  сперши починаєш робити оце, потім – це.
  8. Розбивайте велике завдання на маленькі частини. Це стосується всіх дітей. Деяки підлітки вже вміють це робити самостійно, але допомога не завадить.
  9. Починайте з простого завдання, якщо дитина швидко вмикається в роботу. Якщо ж їй потрібен  час на «розгін», треба спочатку давати легкші завдання, а складні – потім.
  10. Не забувайте про те, скільки часу дитина має перебувати за комп’ютером протягом доби в залежності від віку без загрози для здоров’я. 
  11. Необхідно підтримувати рухову активність дитини. Ми ж пам’ятаємо, що живемо в умовах, коли в дитини знижена рухливість і існує нестача повітря, тому не треба нехтувати рекомендаціями вчителів  фізкультури та ЛФК.
  12. Пам’ятаємо, що дитина перебуває в напрузі – отже, ми маємо більше, ніж зазвичай, звертати увагу на те, що їй вдається добре, підкреслювати не недоліки, а успіхи.
  13. Заохочуйте дитину. В ролі заохочення можна використовувати дозвіл  дивитися телевізор, грати телефоном, або придбати іграшку. Але  не варто перетворювати заохочення на підкуп. Досить значущим заохоченням може бути додатковий час, що дитина проведе з батьками, сумісні ігри або продуктивна діяльність.
  14. Дбайте про свіже повітря під час навчання дитини. У мозку є структури, що відповідають за відчуття безпеки – у разі нестачі свіжого повітря ці показники зменшуються. Чим менше кисню, тим гірші результати навчання.

Пам’ятайте, що сьогодні саме від вас, батьків,  залежить психічний стан дитини та якість її навчання.

Бажаю позитивного настрою, терпіння та успіхів!

Будьте здорові!

http://https://content.e-schools.info/shyrokyzosh/library/Вправи_на_розвиток_просторових_уявлень_в_дітей_молодшого.pptx

Любі батьки,грайтеся з дітьми!

Гра — провідна діяльність дитинства. Найважливіша ознака дитячої гри — цілковита захопленість, дитина повністю поринає у гру.   Чого ж діти вчаться під час гри? Насамперед, дитина відкриває власне тіло, світ, знайомиться з речами, їхніми властивостями та призначенням. Гра активізує дитину, тримає напоготові її нервову систему, виробляє імунітет проти прикростей і тиску. Під час гри тренуються рухові здібності, створюються передумови для вправляння у розумових здібностях, дитина вчиться орієнтуватися на площині та в просторі, розширюється її світогляд. І це ще не все: під час гри дитина збагачує також і світ своїх переживань, повторює та знову переживає все приємне та неприємне, що щодня відбувається довкола неї та з нею. 

Відомий педагог Б.П.Нікітін визначив “золоті правила” розвивальних ігор, яких слід дотримуватися дорослим. Ось деякі з них:

1. Гра має приносити радість і дитині і дорослому. Кожен успіх дитини - це спільне досягнення. Радійте успіху – це надихає дитину.

2. Зацікавлюйте дитину грою, але не примушуйте її гратися, не доводьте заняття іграми до переобтяження. Утримуйтесь від образливих зауважень: “Ой, ти дурнику” та інше. Не ображайте дитину в грі, не гасіть її емоцій.

3. Розвивальні ігри – ігри творчі. Усі завдання повинні виконуватись дитиною самостійно. Наберіться терпіння і не підказуйте ані словом, ані жестом, ані поглядом. Дайте можливість дитині думати самій, самостійно знаходити і виправляти помилки.

4. Щоб відчувати порівняльну складність завдань, перш ніж давати завдання дітям, обовיязково спробуйте виконати їх самі. Запишіть, за який час вам вдалося виконати те чи інше завдання.

5. Якщо дитина не справляється із завданням, це означає, що ви переоцінили рівень її розвитку. Необхідно зробити перерву, а через кілька днів почати з більш легких завдань. Ще краще, якщо дитина сама обиратиме завдання з урахуванням своїх можливостей. Не підганяйте її.

6. Краще всього, якщо в кожної дитини буде окремий комплект гри чи ігрового матеріалу.

7. Захоплення дітей відбувається хвилями, тому, коли у дитини зникає інтерес, “забувайте” про гру на місяць-два, а потім “випадково” знайдіть її. Повернення до гри часто буває схожим на зустріч зі старим другом.

8. Створюйте у грі невимушену атмосферу. Не стримуйте рухову активність дитини. Дозволяйте пострибати, побігати і тощо.

9. Доречно влаштувати змагання на швидкість виконання завдань за годинником чи секундоміром.

10. Граючись, поводьте себе з дитиною як рівний з рівним, підтримуючи атмосферу гри.

11. Ігри необхідно повторювати, повторення - необхідна умова розвивального ефекту.

Отже, головне - не забувати, що гра - провідний вид діяльності дітей , під час якого вони розвиваються, навчаються і виховуються.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.